Image Image Image Image Image Image Image Image Image

15 Oct

By

Užuolaidų ir karnizų priežiūra

October 15, 2015 | By |

Užuolaidos — visavertė ir reikšminga interjero dalis, nenusileidžianti svarbumu grindims ir sienoms, bei filtras tarp namų ir gatvės. Tam, kad užuolaidos ilgai išliktų gražios, reikalinga tinkama priežiūra.Visi mūsų klientai gauna išsamią informaciją apie užuolaidų priežiūrą, tačiau norime pradžiuginti ir tuos, kurie seka mūsų darbus internetinėje svetainėje. Čia rasite visą informaciją apie tai, kaip reikia teisingai valyti užuolaidas, kad jos kuo ilgiau puoštų Jūsų namus.

Užuolaidose laikosi dulkių, esančių patalpoje, dalelės. Reguliariai jas pašalinti yra itin svarbu, nes namų dulkių dalelėms giliai įsigėrus į audinių siūlus ir prasiskverbus į audinį, pašalinti jas bus labai sudėtinga.

Vėdinimas: Užuolaidos visada bus švarios, jeigu pasirinksite vėjuotą dieną, plačiai atidarysite langą ir leisite joms plazdenti vėjyje kelias valandas.

Sausas užuolaidų valymas: Visi užuolaidų audiniai, net ir tiulis, gali būti valomi cheminėje valykloje. Jeigu sausuoju būdu užuolaidas valysite savarankiškai namuose, valykite išorines ir vidines užuolaidų puses dulkių siurbliu su reguliuojama siurbimo galia valomam audiniui apsaugoti. Antruoju etapu — užuolaidą valykite specialia chemine antialergine priemone, atgaivinančia užuolaidų spalvas ir sugeriančia dulkių nešvarumus audinio siūluose. Trečiuoju etapu — sauso valymo siurbliu su reguliuojama siurbimo galia surenkamas absorbentas, sugeriantis purvą. Technologija leidžia cheminiu būdu išvalyti užuolaidas, drapiruotes jų nenukabinant, tai sutaupo laiko ir jūsų pastangų joms prižiūrėti.

Skalbimas: Prieš dėdami į skalbyklę, užuolaidas gerai iškratykite, kad neliktų dulkių sankaupų, ir užmerkite šaltame vandenyje (galima įberti skalbimo miltelių). Skalbdami būtinai nuimkite užuolaidų furnitūrą, lengvai iškedenkite lauke. Geriausia užuolaidas skalbti atskirai nuo kitų skalbinių, naudojant užuolaidoms skirtus skalbimo miltelius. Pasirinkite jautriems skalbiniams skirtą programą, nepamirškite įpilti minkštiklio, kuris sumažins elektrostatinį krūvį (užuolaidos sugers mažiau dulkių). Visas užuolaidas geriausia yra skalbti skalbinių užvalkale, nes taip jos mažiau lamdysis. Stenkitės neprigrūsti skalbyklės, nes kitaip sunkiau pasišalins nešvarumai. Po skalbimo užuolaidas kruopščiai išskalaukite šaltu vandeniu, kad ant jų neliktų jokių skalbimo priemonių, nes priešingu atveju jos gali palikti žymių ant audinių, o pašvietus karštesnei saulei, netgi gali pakisti spalva. Pasibaigus skalbimui skubiai išimkite užuolaidas iš skalbimo mašinos. Geriausia jas pakabinti dar drėgnas, švelniai patampyti, taip išvengsite daugumai nemalonaus darbo – užuolaidų lyginimo. Jeigu lyginsite, būtinai atkreipkite dėmesį į rekomenduojamą lyginimo temperatūrą ploniems audiniams. Stenkitės nelyginti siūlių paviršiaus, per jas perbraukite tik lygintuvo krašteliu. Jei vis dėlto norite išlyginti ir siūlę, tarp jos ir pagrindinio audinio padėkite medžiagos skiautelę — šitokiu būdu lygindami nesuformuosite kanto.

Karnizų priežiūra: Periodiškai užpurkškite antistatinės valymo priemonės ant karnizo vamzdžio ir viršutinės užuolaidų dalies, kad namų dulkės ten nesikauptų — dėl to užuolaidos slinks lengviau. Karnizus — vamzdžius galima valyti skystomis priemonėmis ir minkštu šepetėliu, kad būtų pašalintos dulkės iš įtrūkimų, dekoratyvinių detalių ir vidinės karnizo žiedų dalies.

Dėl informacijos trūkumo manoma, kad romėniškųjų užuolaidų neįmanoma tinkamai prižiūrėti — anaiptol! Romėniškosios užuolaidos mechanizmą išrinkti — tikrai paprasta, mūsų meistrai atlikę darbus būtinai jums praktiškai pademonstruos tai. Tereikia nepamiršti, kad skalbiama bus šaltam vandeny, nors tinka ir sausas valymas.

Tik reguliari, teisinga ir kruopšti interjere naudojamų tekstilės medžiagų, linkusių kaupti dulkes ir kitus nešvarumus, priežiūra padės sukurti ne tik estetišką, bet ir higienišką namų atmosferą!

Atgal